Aktualności

Nekielka Cup 23-27-08.2023 - relacja

W dniach 23-27 sierpnia na łowisku Nekielka odbyła się II tura Grand Prix Nekielka 2023. W zawodach liczyło się pięć największych ryb ( karp, amur ) złowionych przez każdy startujący zespół. Podczas rejestracji każdy Team otrzymał upominki od organizatorów oraz ciężarki kamienne od firmy Szyha. Po przygotowaniu poczęstunku wszystkie ekipy zaproszono na śniadanie z grilla. Następnie odbyło się losowanie stanowisk. O godzinie 14.00 po zakończeniu ciężkiej, mozolnej pracy przy rozbijaniu obozowiska, sondowaniu i nęceniu miejsc, zestawy poleciały do wody. W zawodach uczestniczyło 20 Teamów z Polski i zagranicy. Rywalizacja podczas tej edycji zawodów była niesamowicie interesująca. Wielokrotnie liderzy się zmieniali, ryby żerowały bardzo dobrze mimo zmiennym wiatrom i ciśnieniu. Noc z soboty na niedzielę potwierdziła tezę, że na Nekielce ostatnia noc zawodów, to noc cudów. Naprawdę wiele się wydarzyło, klasyfikacja przewróciła się do góry nogami. Jedni łowili piękne sztuki inni je tracili po emocjonujących holach. Konsekwencją wspaniałej walki do ostatnich minut był karp złowiony na 2 godziny przed zakończeniem zawodów przez zespół z Niemiec w składzie Maik Frohlich i Andy Kruger. Karp ważył 20.82kg. i to on dał im zwycięstwo w klasyfikacji Grand Prix. Radość Teamu naszych sąsiadów zza zachodniej granicy była ogromna. O godzinie 11.00 zabrzmiał sygnał kończący tegoroczny cykl Grand Prix Nekielki. Zespoły zjechały się na rybakówkę na poczęstunek z grilla. Następnie rozpoczęła się ceremonia zakończenia zawodów. W klasyfikacji pierwsza i ostania ryba zawodów wygrali Grzegorz Waszkowiak 16.10kg i Marcin Kałowski 10.46kg. W sektorze A wygrali Kevin Backer/Sebastian Adam łowiący na st. 14 z wynikiem 83.01kg. Natomiast w sektorze B, Maciej Klupiński/Rysiu Gabryelczyk st 19 z wynikiem 84.55kg. Sponsorami sektorów był sklep Karp-Expert i Profess. Nagrodzony upominkami został również najmłodszy zawodnik zawodów, 10 –letni Antek, który otrzymał okolicznościową czapeczkę zawodów Nekielka Cup oraz od sklepu wędkarsko-zoologicznego Hobby, pellet karpiowy oraz kulki proteinowe. Największą rybę zawodów złowił na st.10 Maciej Ciećwierz, karp ważył 23.68 kg.. Na trzecim miejscu w klasyfikacji końcowej uplasował się zespół ze st.6 w składzie Paweł Szymczak/Grzegorz Waszkowiak z wynikiem 85.52kg., drugie miejsce zajął zespół w składzie Maik Frohlich/Andy Kruger ze st.16 z wagą 98.15kg. Na pierwszym stopniu podium stanęli Maciej, Roman i Wiesław Ciećwierz, wędkujący na st.10 z wynikiem 102.22kg. Zwycięzcy sektorów, trzy pierwsze zespoły w klasyfikacji końcowej oraz łowca największej ryby zostały uhonorowane nagrodami różnych firm karpiowych sponsorujących cykl Grand Prix oraz pucharami, medalami okolicznościowymi, voucherami i nagrodami finansowymi. W klasyfikacji Grand Prix Nekielka 2023, która składała się z dwóch tur zawodów, Golden Carp i Nekielka Cup, zwyciężył zespół w składzie Maik Frohlich/Andy Kruger z wynikiem 197.71 kg., II miejsce zajął Team Maciej ,Roman, Wiesław Ciećwierz osiągając wynik 196.41kg. Trzecie miejsce przypadło w udziale zespołowi Sławomir Kopeć/Paweł Maciak 166.48kg. Zwycięzcy cyklu Grand Prix otrzymali piękne puchary, medale okolicznościowe jak również darmowy start w przyszłorocznym cyklu Grand Prix Nekielka 2024 oraz kilkadziesiąt kilogramów kulek proteinowych firmy AK Baits jak również komplety sygnalizatorów XRC 3 firmy Videotronic. Na koniec, ogromne słowa podziękowania kierujemy do wszystkich sponsorów współpracujących w tym roku przy organizacji Grand Prix Nekielka 2023, jak również dla wszystkich startujących Teamów za wspaniałą, sportową rywalizację. Dziękujemy i do zobaczenia w przyszłym sezonie. Expert-Karp.